هشدار پلیس آگاهی در مورد شرکت‌های خدماتی و قالیشویی‌های غیرمجاز

خبرگزاری ایسنا

سرهنگ عبدالرضا رخشان امروز ۲۸ بهمن‌ماه، اظهار کرد: در آستانه نوروز و آغاز فصل خانه تکانی منازل، عده‌ای شیاد با درج آگهی‌های فریبنده تبلیغاتی در معابر و فضای مجازی، سعی در جلب اعتماد عمومی کرده تا در فرصت مناسب نقشه‌های شوم خود را به اجرا درآورند.

وی تصریح کرد: شرکت‌های خدماتی، نظافتی مجاز می‌بایست از یک‌سو، دارای شماره ثبت شرکت از اداره‌کل ثبت شرکت‌ها بوده و از سوی دیگر، مجوز فعالیت از اتحادیه مربوط را داشته باشند.

رئیس پلیس آگاهی لرستان، با بیان اینکه شرکت‌های غیرمجاز معمولاً آدرس و مکان مشخصی برای فعالیت ندارند، خاطرنشان کرد: این‌گونه شرکت‌ها صرفاً با یک شماره تلفن اقدام به اعزام نیروی خدماتی به منازل و شرکت‌ها کرده و در برخی اوقات، اسامی مشابه با شرکت‌های معتبر را برای جلب نظر مشتریان خود مورد تبلیغ قرار می‌دهند.

 رخشان اضافه کرد: شهروندان می‌بایست قبل از هرگونه اعتماد به این‌گونه شرکت‌ها از طریق مراجعه به سایت اداره‌کل ثبت شرکت‌ها و اتحادیه مربوط، نسبت به استعلام وضعیت فعالیت آن‌ها اقدام و با مشاهده کارت شناسایی افرادی که به در منازل جهت انجام امور نظافتی یا بردن قالی برای قالیشویی مراجعه می‌کنند، هویت آنان و شرکت فرستنده را احراز کنند.

وی از هموطنان خواست موارد ایمنی را در نگهداری اشیای قیمتی در منازل رعایت کرده و به‌عنوان یک شهروند آگاه، عواقب درخواست نیرو از شرکت‌های بی‌نام‌ونشان از جمله نارضایتی از انجام کار و بدتر از آن، سرقت اموال با ارزش را در نظر بگیرند.

https://scrapper.ir/17/02/2022/%d9%87%d8%b4%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d9%be%d9%84%db%8c%d8%b3-%d8%a2%da%af%d8%a7%d9%87%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%af%d9%85/