آمریکا به دنبال تغییر اکثریت پارلمانی در لبنان است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «ابراهیم الموسوی» عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان گفت: آمریکایی ها ضمن سوء استفاده از اوضاع اقتصادی لبنان برای ایجاد تغییر در اکثریت پارلمانی در این کشور تلاش می کنند.

بر اساس این گزارش، این عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان تصریح کرد: آخرین ابزار آمریکا برای مقابله با لبنان، انتخابات پارلمانی این کشور است. لبنانی ها هرگز مقاومت را رها نخواهند کرد.

ابراهیم الموسوی در ادامه یادآور شد: متأسفانه بسیاری از لبنانی ها نسبت به عملکرد قوه قضاییه در رسیدگی به پرونده انفجار مهیب بندر بیروت بدبین هستند. این سخنان پس از آن مطرح شد که پیشتر حزب الله خواستار استعفای قاضی «بیطار» بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده انفجار مهیب بیروت شده بود.

پیشتر «شیخ علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله اعلام کرد که این گروه هرگونه دخالت آمریکا، غرب و عربستان سعودی در انتخابات پارلمانی آتی در لبنان را مردود می داند.

دعموش تصریح کرد: ما اجازه نمی دهیم که آمریکا، غرب و عربستان خواسته ها و گزینه هایشان را به ملت لبنان تحمیل کنند. ملت لبنان باید با اراده مستقل خود نمایندگان پارلمان را انتخاب کند.

وی اظهار داشت: وابستگی به اشغالگران و متجاوزان و ترسیدن از تهدیدات آنها با ارزش های ملی در تعارض است و استقلال کشور را با مخاطره مواجه می سازد. پذیرفتنی نیست که یک کشور به باج خواهی های خارجی تَن در دهد.

چندی پیش نمایندگان پارلمان لبنان موعد برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور را تعیین کردند. پارلمان لبنان اعلام کرد که این انتخابات در روز ۲۷ مارس سال آتی میلادی یعنی در روز ۷ فروردین ماه برگزار می گردد.

آمریکا به دنبال تغییر اکثریت پارلمانی در لبنان است