نمودهای آثار معاصر فرهاد گاوزن در بازار کتاب «بن‌گاه»

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، پروژه آرت بوک تهران، در چهارمین بازار کتاب هنری بن‌گاه از ۷ تا ۱۰ دی ماه با نمایش طراحی‌های فرهاد گاوزن برگزار می‌شود.

طراحی های گاوزن یکی از بهترین نمودها و نمونه‌های موفق مسیر هنرمندِ تعریف شده در چارچوب معاصر را ترسیم می‌کند.

امیر نصری، دانشیار فلسفه‌ هنر دانشگاه علامه طباطبایی، در استیتمنت این ارائه چنین نوشته است :«طراحی در یک کتاب می‌تواند از سر تفنن هنرمند باشد یا این که فراتر از یک کار تفننی باشد و به کتاب چاپی همچون یک مدیوم بنگرد. طراحی فرهاد گاوزن در کتاب ها از این سنخ هستند. در طراحی پرتعداد اتاق زجر چنین رویکردی را ملاحظه می کنیم. آن‌ها از جنس تشعیر به معنای سنتی نیستند که کارکردی کاملا تزیینی دارد و تصویرسازی هم نیستند. در فرآیند تصویرسازی متن اصل است و تصویر فرع بر آن.»
پروژه‌های گالری باشگاه با رویکرد شناسایی و پرورش هنرمندان معاصر و تمرکز بر نمایش مدیای مبتنی بر تصویر آغاز به کار کرده است. در همین راستا باشگاه سعی بر ایجاد رویداد های تخصصی، شرکت در آرت‌فرها و تولید محتوای آموزشی، ضمن شناسایی و پرورش هنرمندان دارد. باشگاه به دنبال تمایزهاست و طراحی‌های فرهاد گاوزن با به چالش کشیدن ذهن مخاطب این تمایز را با خطوط خود ایجاد می‌کند.

نمودهای آثار معاصر فرهاد گاوزن در بازار کتاب «بن‌گاه»

به گزارش ایرنا، فرهاد گاوزن متولد ۱۳۵۳ در بابل است. او کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه هنر و کارشناسی نقاشی از دانشگاه آزاد است و همچنین عضو انجمن نقاشان ایران نیز هست. او نخستین نمایشگاه انفرادی خود را در سال ۷۷ و در گالری سیحون برگزار کرد و از آن زمان تاکنون آثار خود را در گالری‎ های بسیاری از جمله افرند، برگ، آریا، پویا در رشت، مارلیک در یزد، خانه هنرمندان ایران، نقش خانه هنر و اندیشه اصفهان، خانه هنرمندان شیراز، گالری هور، گالری مهروا، طراحان آزاد، خانه طراحی، نمایشگاه بین‌المللی طراحی پاریس DDESSIN در سال ۲۰۱۴ و آرت دبی ۱۳۹۴ به نمایش گذاشته است. سبک کاری گاوزن متفاوت است او با مداد اتود طراحی‌هایی در ابعاد چند ده متر انجام می‌دهد که همین کارش را نسبت به سایرین متمایز می‌کند.

نمودهای آثار معاصر فرهاد گاوزن در بازار کتاب «بن‌گاه»