عربشاهی: عزیزی‌ خادم از ابتدا هم اشتباهی آمده بود

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، ضیا عربشاهی در خصوص عزل عزیزی‌ خادم از ریاست فدراسیون فوتبال گفت: باید تأسف خورد چون با یک انتخاب اشتباه، یک سال زمان را از دست دادیم. عزیزی خادم از ابتدا هم اشتباهی آمده و به غلط رئیس فدراسیون فوتبال شده بود. او با لابی و ارتباط با افراد غیر فوتبالی در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کرد و بدتر از آن هم به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد. انتخاب عزیزی‌ خادم به عنوان رئیس فدراسیون، شأن ریاست فدراسیون را پایین آورد، در واقع  فوتبال ما ضربه‌های بدی از حضور افراد غیر فوتبالی  خورده است. این در حالی است که افراد تحصیل‌کرده و متخصص در فوتبال داریم که می‌توانند با حضورشان به رشد فوتبال کمک کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه فضا را آنقدر آلوده کردند که افراد تاثیرگذار مثل علی دایی و محمد دادکان علاقه‌ای برای حضور در فوتبال نداشته باشند. در صورتی که اگر فردی مثل دادکان به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شود، تمام مشکلات ما برطرف می‌شود، چون دادکان اهل لابی و ملاحظه نیست و افراد را براساس شایستگی‌هایشان انتخاب می‌کند و رابطه و دوستی‌ها در تصمیماتش نقش ندارد. چرا نباید از شایستگی‌های علی دایی استفاده کنیم؟ شاید خیلی‌ها بگویند دایی علاقه‌ای به حضور در پست‌های مدیریتی ندارد، بله؛ علی دایی به دلیل فضای مسموم و آلوده‌ای که وجود دارد علاقه به کار مدیریتی ندارد، اگر شرایط مهیا باشد قطعاً دایی هم می‌تواند به فوتبال ما کمک کند.

این پیشکسوت با اشاره به رأی قاطع اعضای هیئت رئیسه به عزل عزیزی‌ خادم خاطرنشان کرد: بابت این اتفاق به اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تبریک می‌گویم. عزل عزیزی‌خادم شجاعانه و منطقی بود و جلوی ضرر را هر وقت بگیریم منفعت است.

عربشاهی افزود: تخلفات و ایرادهای فدراسیون فوتبال در یک سال گذشته اینقدر زیاد بوده و به همین دلیل باید تصمیم امروز اعضای هیئت رئیسه را مثبت تلقی کنیم. از ابتدا با انتخاب عزیزی‌ خادم به عنوان رئیس فدراسیون مخالف بودم چون او در یک پروسه درست در مسیر فدراسیون قرار نگرفته بود و با ارتباط با افراد غیر فوتبالی توانسته بود به کرسی ریاست فدراسیون فوتبال برسد. امیدوارم با برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال، فرد شایسته‌ای به عنوان رئیس بعدی فدراسیون، روی صندلی ریاست بنشیند.

عربشاهی: عزیزی‌ خادم از ابتدا هم اشتباهی آمده بود